Andrzej Duda odbędzie się spotkanie z prezydentem Senegalu

2910164Dziś polski prezydent Andrzej Duda spotkał się na lotnisku w stolicy Senegalu jego odpowiednik Macky Sall -President.

Obaj przywódcy omówią kwestie związane z międzynarodowej sytuacji bezpieczeństwa na kontynencie afrykańskim. Jednak głównym tematem spotkania, według niektórych źródeł – rozszerzenie stosunków handlowych między dwoma krajami, a także zagadnień do przyszłego członkostwa państwa polskiego w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Oficjalna polska społeczność okazji fundamentalne znaczenie tej wizyty, podkreślając jednocześnie, że wizyta w czasie do Polski, prezydent Senegalu, jest to fakt niezaprzeczalny wpływ na nasze suwerenne państwo na arenie światowej, powiedział, że prezydencka służba prasowa.

Jak wiemy z przepisami Rady Bezpieczeństwa ONZ, w najbliższej przyszłości jest reprezentantem Senegalu, będzie przewodniczyć tym ciele, w sprawie praw niestałego członka. Polska z kolei ma także nadzieję, aby uzyskać prawo do niestałego członkostwa w organizacji w niedalekiej przyszłości.

Oczekuje się również, że jutro prezydent Macky Sall odwiedzi jeden z najważniejszych arterii komunikacyjnych Polski morskich Gdańska.

Czytaj więcej:
szybkie pożyczki bez biku przez internet;
szybkie pożyczki bez zaświadczeń online;