Bruksela doceniła polską gospodarkę

Polska gospodarka pozytywnie oceniona przez Komisję Europejską, co nie jest zaskakujące, ponieważ nie jest stały wzrost budżetu państwa, tak że należy oczekiwać dalszego spadku długu publicznego.

Taki sukces został osiągnięty dzięki temu, że rosnąca produkcja przemysłowa i zwiększa poziom produkcji budowlano-montażowej, która w ubiegłym miesiącu wyniosła prawie 20% wyższy niż przed rokiem.

Ponadto należy zauważyć, że w tej chwili, bezrobocie jest na niskim poziomie, co w polskim rynku pracy nie zaobserwowano w historii kraju.

Oprócz pozytywnych wyników odnotowano niedociągnięcia

Jednakże Komisja została również podana i słabości, aby rozwiązać niektóre z zaleceń, które są podane, a jednym z nich jest zwiększenie konkurencyjności gospodarki między krajami europejskimi. Jak zauważono w Brukseli, zwiększenie przepływu środków w polskiej gospodarce można osiągnąć poprzez zmianę systemu podatkowego i rozważyć zwiększenie zatrudnienia kobiet, z których wielu nie może iść do pracy ze względu na brak miejsc w przedszkolach są zmuszeni szukać dla dzieci w domu.

Wśród niedociągnięć było obniżenie wieku emerytalnego, ale również powinni zwrócić uwagę na wzmocnienie współpracy między organizacjami badawczymi i biznesowych.

To dowiedziałem się, że na forum wczorajszej „Prawo o przedsiębiorczości”, która odbyła się w Przygodzice, wykonane Moravetsky Mateus, który powiedział, że polski rząd zapewni promocję i wsparcie dla polskich przedsiębiorców.

Jedną z form wsparcia jest fakt, że od nowego roku podatek dochodowy biznes spadnie do 9%, co jest najniższym postacią wśród wszystkich krajów spoza UE. Gdy stało się znane, jest obecnie zatrudnionych uczestników programu „Polskie mostów technologicznych”, czyli do połowy lipca. Realizacja tego projektu odbędzie się w ciągu pięciu lat, w tym samym czasie, aby wziąć udział o grant w wysokości 48 tysięcy euro jest około 800 firm, zarówno małych i średnich.

Czytaj więcej:
Ostróda;
Iława;
Giżycko;
Kętrzyn;
Szczytno;