CAPCHEM zbuduje fabrykę w Polsce

Corocznie w Polsce otwiera się coraz więcej przedsiębiorstw zagranicznych. Jednym z powodów tego jest fakt, że kraj ten doświadcza stabilności politycznej i gospodarczej, a także obecnego ustawodawstwa sprzyjającego prowadzeniu działalności gospodarczej.

Według sondażu dziennikarzy większość menedżerów zagranicznych firm, które zainwestowały w polską gospodarkę, nie żałuje, ponieważ ich przedsiębiorstwa nie przynoszą złych zysków.

Jak się okazało, chińska firma CAPCHEM, produkująca kondensatory i baterie, planuje budowę fabryki we Wrocławiu.

W celu realizacji tego projektu planuje się przeznaczenie 48 milionów euro, co spowoduje budowę przedsiębiorstwa, które wygeneruje roczny dochód w wysokości co najmniej 24 milionów euro.

Obecnie firma posiada cztery zakłady działające w Chinach, więc ten plan jest pierwszym zagranicznym projektem.

Budowa zaplanowana jest na drugą połowę tego roku

Terytorium na budowę zakładu firma otrzyma w drugim kwartale tego roku.

Realizacja tego projektu przyczyni się do dalszego rozwoju polskiej gospodarki, a także stworzy nowe miejsca pracy, co również jest ważnym czynnikiem. Dzięki inwestycjom zagranicznym otwierane są nie tylko nowe fabryki i fabryki, ale poprawia się również infrastruktura miast i wsi.

W ubiegłym roku w kraju przeznaczono znaczące środki na naprawę dróg, zarówno kolejowych, jak i samochodowych, a także stacji kolejowych i innych obiektów.

Nie zapominaj, że oprócz firm zagranicznych, każdego roku w kraju otwiera się coraz więcej przedsiębiorstw, których właścicielami są obywatele polscy, zwłaszcza w przypadku średnich i małych firm.

Dzięki temu w kraju rośnie produkcja różnych towarów, realizowana nie tylko na rynku krajowym, ale również eksportowana, a także rośnie popyt na polskie produkty, ponieważ jest to produkt wysokiej jakości i przystępnych cen. Według prognoz ekspertów w tym roku nastąpi dalsza poprawa sytuacji gospodarczej, która pozytywnie wpłynie na dobrobyt obywateli.