Chiny będą kupować w Polsce do stu tysięcy ton jabłek rocznie

10061611Po UE nałożyła sankcje wobec Federacji Rosyjskiej, aw odpowiedzi, Rosja odmówiła dostaw warzyw z krajów europejskich, polscy rolnicy, którzy są zaangażowani w uprawie jabłek, były problemy z realizacją swoich produktów.

Możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości, po zakończeniu wizyty chińskiego prezydenta w Polsce, zostaną zakontraktowane, że około sto tysięcy ton rocznie polskich jabłek zostanie wysłany do Chin. To jest dopiero początek stosunków handlowych między obu państwami, jako że rynek chiński jest drugim co do wielkości na świecie pod względem obrotów.

Pomimo faktu, że liczba jabłek eksportowane do Chin będzie tylko około czterech procent ogółu zbiorów, wielu przedsiębiorców w Polsce wiążą swoje nadzieje, że z biegiem czasu asortyment zostanie rozszerzony. planowana jest pierwsza partia owoców należy przesłać w ciągu kilku miesięcy po zbiorach nowej uprawy. Taka współpraca jest korzystna dla obu krajów, bo polscy rolnicy będą mogli skorzystać ze sprzedaży jabłek, a Chińczycy będą mogli cieszyć owoce organicznych.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Sopot;
pożyczki bez zaświadczeń Kwidzyn;
pożyczki bez zaświadczeń Malbork;
pożyczki bez zaświadczeń Chojnice;
pożyczki bez zaświadczeń Rumia;