Co dzieje się z kryptowalutą na świecie iw Polsce?

Nie ma wątpliwości, że finansowa przyszłość ludzkości kryje się za kryptowalutą. Dzisiejszy rynek kryptowalutniczy zaczyna się normalnie odzyskiwać i próbuje swoich pierwszych kroków wśród społeczności. Wielu ludzi, którzy są zorientowani na giełdach, giełdach finansowych, a także mogą handlować walutami i papierami wartościowymi, natychmiast stali się aktywnymi graczami w tym segmencie. Jednak, jak tylko bitcoin pojawił się, prawie 10 lat temu, bardzo niewielu ludzi wyobrażało sobie, że za nim jest wspaniała przyszłość, która wkrótce nie nadejdzie.

Niestabilna stawka

W momencie pisania tego artykułu staje się jasne, że ciągłe wahania tej kryptowaluty nie pozwalają w pełni na określenie stabilnej waluty elektronicznej. Waluta, którą można ustawić na równych warunkach z polskim złotym. Niemniej jednak Polacy są aktywnymi graczami na rynku kryptowalut, co pozwala im zarobić przyzwoitą kwotę gotówki. Jednak ostatnio, czyli ponad 3-4 miesiące temu, kurs bitcoina aktywnie spadał, co nie jest pozytywnym czynnikiem dla większości miłośników kryptowaluty. Od czasu kursu zimowego w wysokości 19 tysięcy dolarów za koszt jednej monety bitcoinowej, stawka spadła do 6 tysięcy dolarów za jedną monetę. To prawda, że ​​ponad 3 dni temu posiadacze cyfrowych monet mogli zacząć się radować i cieszyć, ponieważ koszt bitcoina gwałtownie wzrósł do 8200 dolarów. Chociaż bardzo wielu ludzi zaczęło przewidywać, że koniec Bitcoin zaczyna się i ogólnie prawo jest kryptowalutą. Ale nawet tutaj szczęście było bardzo krótkotrwałe. Od dzisiaj kurs zatrzymał się i przestał rosnąć. Aukcje zakończyły się około 8175.

Polskie władze nie podjęły jeszcze żadnych działań w sprawie tej elektronicznej cyfrowej kryptowaluty. Chociaż niektóre państwa bardzo poważnie podchodzą do tego rodzaju waluty cyfrowej, jeśli można to tak nazwać, banki budują kryptowalutę na poziomie państwowym. Niemniej jednak niektóre polskie banki nie odrzucają możliwości wykorzystania własnej kryptowaluty jako alternatywy dla bitcoina.

Uniejów;
Kamieńsk;
Błaszki;
Szadek;
Szczecin;