Coraz mniej Polaków wyjeżdża do pracy w Wielkiej Brytanii

Jak dowiedzieliśmy się z danych opublikowanych przez dziennik Rzeczpospolita, mniejsza liczba Polaków do pracy w Wielkiej Brytanii co roku zresztą wiele powrót z tego kraju do innych krajów europejskich, takich jak Niemcy i Holandia, które są najbardziej atrakcyjne dla pracy sezonowej.

Jednym z powodów jest to, że Niemcy znajduje się w sąsiedztwie Polski i jest oferowany setki tysięcy miejsc pracy, a wynagrodzenie powinno być wydane w euro zamiast w Wielkiej Brytanii w funtach, stawka jest obniżona po kraju postanowił wyjść z UE.

Według statystyk już w 2016 roku ponad 2,5 miliona Polaków pracowało za granicą, a co trzeci wybrał Foggy Albion, a piąty preferował pracę w Niemczech.

Obecnie, w niektórych regionach Polski istnieje niedobór pracowników, głównie dotyczące Wielkopolski i Dolnego Śląska, więc należy zachować ostrożność do narodu polskiego nie opuszczają kraj w poszukiwaniu pracy i pozostał w domu.

Rozwój gospodarki trwa nadal w Polsce

Polski rząd robi wszystko, co możliwe, aby podnieść poziom gospodarki w kraju, co stworzy nowe miejsca pracy, zwiększy wynagrodzenia. W 1. kwartale tego roku gospodarka wzrosła o 5,1%, podczas gdy na koniec ubiegłego roku liczba ta była na poziomie 4,9%, co według ekspertów, główną rolę w tym odegrał sytuacji, która rozwinęła się w branży budowlanej.

Są również przekonani, że jeśli ta tendencja się utrzyma, to w porównaniu z 2017 r. Ogólny wzrost PKB może być wyższy o 0,7%.

W związku z tym wzrost gospodarczy poprawia samopoczucie obywateli, zwiększenie siły nabywczej, o czym świadczy fakt, że Polacy stają się coraz bardziej staje się nie tylko artykułów gospodarstwa domowego i żywności, ale również w celu wytworzenia większych zakupów, takich jak samochody i mieszkania. Wszystko to przyczyniło się również do tego, że wielu polskich mieszkańców, którzy pracowali za granicą, zaczęło wracać do swojego kraju.

Czytaj więcej:
Jędrzejów;
Staszów;
Pińczów;
Włoszczowa;
Suchedniów;