Czeski rząd rozważy zamknięcie fermy trzody chlewnej, która znajduje się na terenie byłego obozu koncentracyjnego

05081610W Republice Czeskiej, w prowincjonalnym miasteczku Letę jest hodowli bydła kompleks, który produkowany rosnących świń, które są następnie wprowadzane do produkcji wyrobów mięsnych.

Jednak wokół tej fermy świń od dłuższego czasu istnieje spór pomiędzy właściciela i pracowników czeskiego Ministerstwa Kultury. Co jest przyczyną tego incydentu.

Okazuje się w tym miejscu, gdzie teraz stoi chlew w czasie wojny był obóz koncentracyjny, gdzie więźniowie byli obywatelami pochodzenia romskiego. W tych wczesnych latach, było około 1300 ludzi w obozie, z czego ponad 300 Roma zginęli tutaj, a około 600 z nich do Auschwitz. Według niektórych raportów, które dostarczają historykom, w czasie wojny naziści zabili czeskie Roma, prawie 90%.

Dlatego, ku pamięci ofiar niewinnych ludzi, Minister Kultury Republiki Czeskiej wielokrotnie apelował do rozstrzygnięcia tej kwestii nie tylko do władz kraju, ale także w jednostce praw człowieka w Komisji ONZ. Wydaje się, że ich żądania zostaną spełnione szybko, w każdym przypadku, czeski rząd do podjęcia poważnie rozważa ten problem.

Czytaj więcej:
pożyczka na samochód pko bp;
pożyczki sms online;
prywatne pożyczki pozabankowe bez BIK;
Bust Size Polska jak to działa;
prywatna pożyczka sąd;