Czysty transport w Polsce

We wszystkich krajach, które są członkami Unii Europejskiej, a także w innych krajach, jest walka o poprawę środowiska.

Brudne powietrze, które jest bardziej powszechne w dużych miastach ze względu na pracę przedsiębiorstw przemysłowych, a duża liczba pojazdów, szkodliwe dla mieszkańców, którzy coraz częściej skarżą się występowaniem chorób układu oddechowego, serca i powstania alergii.

Polska nie jest wyjątkiem, ponieważ w różnych miejscowościach młynów często koszty mogą, szczególnie w zimie, kiedy większość mieszkańców sektorze prywatnym jest zwolniony mieszkań wykorzystania węgla.

Rząd dokłada wszelkich starań, aby poprawić sytuację, która opracowała i wdrożyła szereg programów, w tym przyciąga uwagę coraz większej liczby Polaków, którzy woleliby przyjaznych dla środowiska środków transportu. Do tego bardziej stacje ładowania dla pojazdów, silników, które wykorzystują energię elektryczną. Dla miłośników rowerowych ścieżek rowerowych są budowane, a także działa wiele wypożyczalni.

Fundusze UE przeznaczyła fundusze dla autobusów elektrycznych

Dzięki pomocy finansowej przyznanej z funduszy UE, w wielu gminach tych środków zostanie wykorzystana na zakup miejskich autobusów elektrycznych, które w ciągu trzech lat nie będzie mniej niż tysiąc jednostek na polskich drogach.

Taka wymiana floty zmniejsza hałas na ulicach miasta, a także zmniejszyć ilość szkodliwych emisji do atmosfery, tym bardziej, że te autobusy są produkowane w zakładzie we Wrocławiu.

Warto zauważyć, że obecnie liczba pojazdów elektrycznych w Polsce jest tylko 0,2%, aw porównaniu do średniej z innych krajów europejskich, to jest mniej niż osiem razy.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku, Polacy 340 pojazdów, z czego 152 maszyny wykorzystują baterie zostały zgłoszone, a reszta to hybryda. Jeśli chodzi o UE, w tym samym okresie nie odnotowano około 70 tysięcy samochodów elektrycznych, liczby, które są wiodącą w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:
Koziegłowy;
Krzanowice;
Pilica;
Sośnicowice;
Ostrowiec Świętokrzyski;