Decyzją rządu RP, kolejny rok mieszkańcy będą mogli otrzymywać płacę minimalną na piętnaście euro więcej

14061612Rząd polski podjął decyzję, w przyszłym roku w celu zwiększenia płacy minimalnej do dwudziestu dziewięciu tysięcy złotych. Wczoraj okazało się, o tym ze słów ministra Rodziny i Pracy Elisabeth Rafalski.

Kwestia ta zostanie omówiona na posiedzeniu rządu, które odbędzie się w dniu czternastego czerwca. Ostateczna decyzja ustawy zostanie ustalona po konsultacji ze związkami zawodowymi, jak ich wniosek dotyczący płacy minimalnej różni się od decyzji rządu. Związki zawodowe oferują poziom płacy minimalnej ustawionej w wysokości dziewięćset siedemdziesiąt tysięcy złotych, podczas gdy pracodawcy nie zgadza się z taką propozycją.

Kandydaci proszeni są o ustawienie minimalnego wynagrodzenia za sto złotych mniej niż wymagania związkami zawodowymi. Obecnie toczy się debata między dwiema stronami, na których rząd zamierza znaleźć kompromisowe rozwiązanie. W ostatnich latach, ze względu na zwiększenie rozwoju gospodarczego, poziom dochodów Polaków znacząco wzrosło. Jednocześnie, średnie wynagrodzenie jest niższe niż w krajach Europy Zachodniej, w związku z czym wielu obywateli polskich poszukujących pracy za granicą. Obywatele tych, którzy pozostają w domu, nie tracą nadziei, że w niedalekiej przyszłości Polska stanie się liderem wśród krajów państw europejskich.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Katowice;
pożyczki bez zaświadczeń Nowy Dwór Gdański;
pożyczki bez zaświadczeń Czersk;
pożyczki bez zaświadczeń Sztum;
pożyczki bez zaświadczeń Miastko;