Firma „One Track” działa w Polsce

C w Polsce drogach każdego roku liczba środków transportu, co prowadzi nie tylko do powstania korków, z powodu których ruch trudny, ale też niekorzystnie wpływa na jakość powietrza, bo jak stoi bezczynnie w korkach, duża ilość substancji szkodliwych wyrzucane do atmosfery.

Dotyczy to w szczególności samochodów, których silniki napędzane są benzyną lub olejem napędowym. Rząd robi wszystko, aby poprawić tę sytuację, oferując alternatywy w postaci pojazdów elektrycznych, rowerów i skuterów.

Oprócz tego, że floty miejskich autobusów stopniowo zastępują autobusy przyjaznymi dla środowiska środkami transportu, rośnie liczba stacji ładowania elektrycznego, budowane są ścieżki rowerowe i otwierane są nowe punkty wypożyczania rowerów.

Firma zajmuje się wynajmem skuterów elektrycznych

Jak się okazało, w Polsce jest też firma, która za pomocą specjalnej aplikacji oferuje za minutę wypożyczenie skuterów elektrycznych. Ta sfera działalności tej firmy rozwiązuje nie tylko problem z zajęciem ulic miasta, ale także zwalcza zanieczyszczenie atmosfery, ponieważ w biurze wynajmu są tylko te skutery, które są naładowane prądem.

Jak stało się znane ze słów kierownictwa firmy, pomysł stworzenia takiego biznesu przyszedł po tym, jak zaczęli zauważać, że poruszanie się po ulicach stało się nie tylko trudniejsze, ale często pojawiają się problemy z parkowaniem.

A to nie wspomina o tym, że duże miasta często mają smog, co skutkuje rocznym wzrostem liczby osób cierpiących na różne choroby.

Zasada ich działania różni się od wynajmu rowerów, ponieważ istnieje możliwość zorganizowania wynajmu skuterów i zwrotu ich w dowolnym miejscu w granicach Warszawy. Ten rodzaj transportu może być wykorzystany do podróży do pracy, nauki lub zakupów w sklepach, co jest bardzo wygodne i nie wymaga dużych nakładów finansowych na jego uzupełnienie.

Aby wziąć skuter do wynajęcia, dosyć dostępem do Internetu i dostępności smartphone, który jest przy użyciu aplikacji można uruchomić silnik, otworzyć bagażnik, które są obiektami w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas jazdy, a także transportu powrotnego.

Czytaj więcej:
Orzesze;
Pyszkowice;
Radlin;
Radzionków;
Lędziny;