Gdzie spocząć mieszkańców Polski

W związku z poprawą samopoczucia obywateli polskich, corocznie coraz więcej mieszkańców kraju wolą podróże turystyczne do innych krajów podczas wakacji.

Najbardziej popularnymi miejscami są Bułgaria, Hiszpania i Grecja, jednakże ponad 50% obywateli decyduje się na spędzenie wakacji we własnym kraju.

Jeśli chodzi o wydatki finansowe, odpoczynek w Polsce jest tańszy, ponieważ nie trzeba wydawać pieniędzy na długą podróż, a koszt wynajmu mieszkań tutaj jest tańszy niż w niektórych krajach. Ceny żywności w polskich restauracjach i kawiarniach są do zaakceptowania, zwłaszcza, że ​​oferowane są wysokiej jakości potrawy przygotowywane z produktów uprawianych przez lokalnych rolników.

Jedną z wad nie zawsze są odpowiednie warunki pogodowe, w wyniku których urlopowiczom spędzają więcej czasu nie na plażach, ale w centrach rozrywki, co prowadzi do wzrostu kosztów.

Według statystyk, ponad 70% Polaków na czas wakacji w swoim kraju wybiera własne miejsce noclegowe, a także punkty gastronomiczne, ale podróżujący za granicę preferują agencje turystyczne, kupując pakunki, które są wliczone w cenę.