Grupa Wyszehradzka podkreślić 25 rocznicę powstania

1702169Dwadzieścia pięć lat temu, w mieście Visegrad, który znajduje się na Węgrzech, oświadczenie zostało przyjęte, w ramach którego podpis ustawić proezidenty trzech krajów, Polski, Węgier i Czechosłowacji.

Oświadczenie zostało podpisane porozumienie w sprawie dalszej współpracy tych trzech państw, która została wywołana Trójkąt Wyszehradzki.

Po Czechosłowacji podzielony na dwa odrębne państwa, i nie było w Czechach i na Słowacji, ten sojusz nazwano Grupy Wyszehradzkiej. Twórcy sojuszu była chęć osiągnięcia celu dalszego wzmocnienia stosunków międzynarodowych z krajami europejskimi. W roku dwa tysiące czwartego, kraje te dołączyły do ​​krajów Unii Europejskiej, a obecnie uczestniczy w podejmowaniu decyzji ważnych kwestii dotyczących nie tylko swój kraj, ale również ze wspólnymi problemami UE. Dla wymiany doświadczeń państw Nadzorczej, premierzy krajów członkowskich Grupy Wyszehradzkiej, zbierane co sześć miesięcy, a przywódcy tych państw spotykają się raz w roku w celu omówienia ważnych kwestii związanych z ich krajów.

Czytaj więcej:
Legnica;
Wałbrzych;
Wrocław;
Brzeziny;
Koluszki;