Kodu maszynowego „Enigma” zostało rozszyfrowane przez Polaków

18021619Jak dowiedzieliśmy się z mediów angielskim, dostęp do informacji, zawartej w maszynie „Enigma” nie będzie w stanie odszyfrować bez pomocy udzielonej przez polskich matematyków.

Obecnie Polska stara się przywrócić polskie zaangażowanie w tworzeniu państw europejskich. Że ten program będzie poświęcony konferencji stworzonej przez naukowców amerykańskich, które odbędzie się w lutym tego roku. Według jednego z mediów zostało zgłoszone, że polscy matematycy nie tylko udało się rozszyfrować kod urządzenia, ale także do nauczania języka angielskiego odpowiedniki stworzenie urządzenia pozwalającego na odtajnić informacje osadzoną w tym urządzeniu.

Pomimo faktu, że w czasie II wojny światowej naukowcy niemieccy stworzyli bardziej skomplikowanego kodu, dzięki doświadczeniu zdobytym przez polskich matematyków, brytyjscy naukowcy udało się znaleźć klucz do zaszyfrowanych informacji. Ponieważ Polska nie była zainteresowana rozgłosu o przyjazne stosunki z Wielką Brytanią, informacja ta milczy od lat. Ze względu na fakt, że informacje te są „Enigma” został rozszyfrowany, udało się uniknąć ofiar ludności, w sumie około trzydziestu milionów ludzi.

Czytaj więcej:
Wołów;
Trzebnica;
Chojnów;
Ząbkowice Śląskie;
Jelcz-Laskowice;