Mieszkańcy Polski zaczęli spędzać więcej czasu za granicą

Jak wynika z badań Dziennika Gazety Prawnej, co roku coraz więcej obywateli Polski organizuje wyjazdy turystyczne w czasie wakacji, nie tylko na terenie własnego kraju, ale także odwiedzając różne państwa.

Jednocześnie większość podróżujących woli korzystać z usług biur podróży, zwłaszcza podróżując za granicę.

Głównym powodem tego jest to, że przed rezerwacją wycieczki nie musisz się martwić o bilety na podróż, zakwaterowanie i wyżywienie, ponieważ zajmują się tym pracownicy biur podróży.

Według statystyk z zeszłego roku ponad trzy miliony osób korzystało z takich usług, czyli o 22% więcej niż w roku poprzednim. Wyjeżdżając na duże odległości, większość Polaków preferuje firmy lotnicze, a tylko w 2017 roku było ponad dwa miliony osób.

Najpopularniejsze cele podróży

Najpopularniejszymi krajami, które mieszkańcy Polski wybiorą do rekreacji, są Hiszpania, Grecja, Bułgaria i Turcja. Wybierając kraj, wielu Polaków bierze pod uwagę czynnik bezpieczeństwa, a także jakość świadczonych usług, podczas gdy koszty utrzymania, wyżywienia i wypoczynku odgrywają ważną rolę.

Należy zauważyć, że wzrosła również liczba turystów, którzy odwiedzają miejscowości wypoczynkowe na terenie Polski, najczęściej położonych wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego oraz w regionach górskich.

Takie wyniki pokazują, że z każdym rokiem poprawia się dobrobyt obywateli, czyniąc ich nie tylko bardziej różnorodnymi zakupami, ale także zwracając uwagę na ich zdrowie i właściwy wypoczynek.

Eksperci zauważają, że ze względu na umocnienie się waluty narodowej, ubiegłoroczne wakacje dla Polaków za granicą były tańsze, co odegrało ważną rolę w indeksie osób, które chcą odpocząć podczas wakacji w innych krajach.

Zgodnie z prognozami w tym roku trend ten będzie kontynuowany, o czym świadczy fakt, że już obecnie w agencjach turystycznych występuje zwiększone zapotrzebowanie na wycieczki, co daje szansę rozwoju branży turystycznej.

Czytaj więcej:
Skarszewy;
Gniew;
Żukowo;
Czarne;
Dzierzgoń;