Możliwa sprzedaż polskiej firmy Solaris

Większość polskich przedsiębiorstw, fabryk i firm rozwija się pomyślnie, o czym świadczy wzrost produkcji różnych towarów.

Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma Solaris, która produkuje trolejbusy, autobusy i tramwaje. W ubiegłym roku sprzedano 1400 pojazdów o łącznej wartości ponad 400 milionów euro, co jest najlepszym wskaźnikiem w ciągu ostatnich kilku lat. Warto zauważyć, że firma produkuje autobusy napędzane silnikami elektrycznymi, które są bardzo popularne w wielu krajach.

Głównym czynnikiem jest fakt, że nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach europejskich wielką wagę do poprawy stanu środowiska naturalnego, dla których różne projekty, w tym zastąpienie starych autobusów, które działają na benzynę lub olej napędowy.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej co roku przeznacza również znaczne kwoty na renowację transportu publicznego, preferując lokalnych producentów.

7 firm jest zainteresowanych kupnem firmy

Jak się okazało, w związku z osobistymi problemami, które pojawiły się w zarządzaniu Solaris, podjęto decyzję o jego sprzedaży. Ze względu na to, że proces ten dotyczy niemieckiej firmy, wielu ekspertów przewiduje, że jeden z niemieckich przedsiębiorców może zostać jej nowym właścicielem.

Nie powinniśmy jednak wykluczać, że nowi właściciele autobusu będą inwestorami z Chin czy Turcji, którzy co roku wykazują rosnące zainteresowanie polską gospodarką.

W związku ze stabilnością gospodarczą i polityczną w Polsce, coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców woli inwestować w tym kraju, a większość z nich nie żałuje ich wyboru, ponieważ ich przedsiębiorstwa pomyślnie się rozwijają.

Ponadto możliwe jest, że spółką może kierować Polski Fundusz Rozwoju. Należy zauważyć, że ostatnio w kraju budowane są nowe fabryki i fabryki, co pozytywnie wpływa na poprawę sytuacji gospodarczej i obniżenie stopy bezrobocia.

Czytaj więcej:
Gogolin;
Wołczyn;
Lewin Brzeski;
Głogówek;
Otmuchów;