MSZ Polska potępiła Koreę Server do wystrzelenia rakiet

0802164Władze Korei Północnej zostały sprowadzone falę krytyki po 7 lutego o godzinie 9:00 czasu lokalnego, rozpoczęła pocisk dalekiego zasięgu.

USA i krajów Unii Europejskiej, w tym Polska, potępili takie akty. Oficjalny komunikat MSZ powiedział, że Polska zdecydowanie potępia działania, które powodują wzrost ogólnego napięcia i staje się problemem dla porządku świata. Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, takie oficjalne działania Phenian zaniedbał szereg ustalonych norm, aw szczególności rezolucji ONZ.

Na oficjalnej stronie internetowej MSZ powiedział, że takie działania Korei Północnej mogą być postrzegane jako próby destabilizacji sytuacji w regionie, a także niosą ze sobą ryzyko dla całego systemu, który kontroluje świat jest uzbrojony.

Przypomnijmy, że oficjalna Phenian ogłosił, że start rakiet dalekiego zasięgu została pomyślnie przeprowadzona w 7 lutego, który był w stanie sprowadzić satelitę na orbitę. Również w przyszłości w najbliższych planach mówi się, że jest to dopiero pierwszy etap, a władze Korei Północnej planuje w przyszłości kontynuować, aby uruchomić rakiet.