Na uczelniach medycznych w Polsce będzie więcej na 276 miejsc

Każdego roku rząd Polski przywiązuje większą wagę do rozwoju medycyny, a to nie jest zaskakujące, ponieważ zależy to w dużej mierze od stanu zdrowia narodu.

Ze względu na to, że w Polsce, podobnie jak w wielu krajach europejskich, obserwuje się starzenie się populacji ze względu na wzrost średniej długości życia, kwestia ta jest aktualna.

W celu poprawy opieki nad pacjentem fundusze są stale przeznaczane na naprawę szpitali, budowę nowych centrów medycznych i zastąpienie starego sprzętu nowymi.

W ubiegłym roku otworzono wiele aptek, które umożliwiają mieszkańcom wszystkich regionów dostęp do nich, a dotyczy to nie tylko miast, ale także małych osiedli.

Nie bez znaczenia jest fakt, że płace rosną, zarówno dla lekarzy, jak i młodszych pracowników medycznych, co pozytywnie wpłynęło na fakt, że coraz więcej specjalistów zaczęło wyjeżdżać do innych krajów w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. Takie działania wpłynęły na prestiż zawodu lekarza, dzięki czemu coraz więcej młodych ludzi woli uczyć się w placówkach medycznych.

Coraz więcej obcokrajowców uczy się na polskich uczelniach

Ponadto rośnie liczba studentów zagranicznych, w tym z takich krajów jak Niemcy, którzy wolą studiować na polskich uczelniach. Przyczyn tego jest kilka, a jednym z nich jest to, że po uzyskaniu dyplomu można pracować w dowolnym kraju. Jednocześnie koszty edukacji, zakwaterowania i posiłków w Polsce są znacznie tańsze niż w innych krajach europejskich.

W związku z tym Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o zwiększeniu liczby miejsc w szkołach medycznych, począwszy od nowego roku akademickiego.

Planowane jest utworzenie co najmniej 276 nowych miejsc, które umożliwią większej liczbie młodych ludzi studiowanie na prestiżowych uniwersytetach. Co więcej, największa liczba wolnych miejsc pracy powstanie na wydziale medycyny leczniczej, ponieważ te specjalności są bardzo poszukiwane. Takie zamówienie zostało opublikowane w dniu 6 kwietnia. Poprawa sytuacji w branży medycznej znacząco wpłynęła na fakt, że każdego roku w Polsce rośnie liczba osób w wieku emerytalnym, które czują się w dobrej kondycji fizycznej.

Czytaj więcej:
Ustrzyki Dolne;
Kolbuszowa;
Strzyżów;
Brzozów;
Sędziszów Małopolski;