Nowe lotnisko powstanie w Polsce

W ostatnich latach coraz większa liczba turystów zagranicznych obserwuje się w Polsce, którzy wybierają ten kraj na wakacje dzięki stabilnej sytuacji gospodarczej i politycznej, a także wielu ośrodków, sanatoriów się, zarówno na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i na obszarach górskich, gdzie można dobrze się bawić z dobrym zdrowiem.

Poza tym jest tu wiele interesujących miejsc, nie wspominając już o pięknie tutejszej przyrody. Ale nie tylko cudzoziemcy, ale i Polacy zaczęli więcej podróżować, zarówno na terenie swojego państwa, jak i poza nim.

Faktem jest, że wraz z poprawą sytuacji gospodarczej w kraju wzrastają wynagrodzenia, emerytury i inne świadczenia społeczne, co przyczyniło się do wzrostu siły nabywczej ludności.

Dzięki temu ludzie zaczęli robić więcej zakupów, nie tylko codziennych towarów i żywności, ale także samochodów, mieszkań, a także zwiększonych wydatków na rekreację. W związku z tym, że wielu Polaków preferuje korzystanie z usług przewoźników lotniczych w trakcie ich podróży, przepływ pasażerów znacznie wzrósł na lotniskach w kraju.

W ruchu pasażerskim pokona londyński Heathrow

Jak się okazało, niedawno Prezydent RP podpisał rozkaz, zgodnie z którym powstanie nowy Centralny Port Lotniczy. Zgodnie z projektem, który był planowany przez osiem lat, lotnisko będzie budowana między kapitałem i Łodzi, a to miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ oferuje możliwość łączenia go z dworca kolejowego w centrum transportu.

Na początkowym etapie planowane jest transportowi 45 milionów pasażerów rocznie, a ponadto zwiększyć przepływ do stu milionów, i będzie to największy port lotniczy w Europie, wyprzedzając nawet lotnisko Heathrow, które corocznie służy 78 mln osób, a wskaźnik ten jest na szóstym miejscu w świat.

Dowiedzieliśmy się także, że umowa o współpracy została podpisana przewoźnika lotniczego El Al z LOT lotniczej, dzięki której pasażerowie będą prostsze i łatwiejsze trasy między Izraelem a Polską.