Obywatele Polski, którzy wychowują dwójkę dzieci, otrzymują dotację w wysokości 530 euro

19021629Obecnie polska rodzina, która jest zaangażowana w edukację dwojga dzieci, rząd przeznacza corocznie dodatek, której kwota nieco ponad 500 euro.

Jeśli porównamy z innymi krajami, które są częścią Unii Euro, na tych wskaźnikach Polska nie jest na pierwszym miejscu. Jednakże badania te były prowadzone w czasie, gdy nie jest to początek programu prac „500+ Family” opracowanej przez polski rząd, który będzie obejmować działania w kraju, w życie od połowy wiosny tego roku.

Zgodnie z tym programem, na drugiej i wszystkich kolejnych dzieci co miesiąc rodziny otrzymają dotacje w wysokości stu dwudziestu euro. Ale nawet z tego dodatku, rodzina z dwójką dzieci mieszkających w Polsce, uzyskać znacznie mniej niż francuskich czy niemieckich obywateli. Ponadto, francuscy rodzice, którzy mają troje lub więcej dzieci, płacą podatki, pięć razy mniej dać dodatek do emerytury. Dopełnieniem listę tych wskaźników Bułgaria, jak w tym kraju, korzyści wypłaconych tych rodzin, znajduje się nieco ponad dwadzieścia euro.

Czytaj więcej:
Płock;
Radom;
Warszawa;
Poniatowa;
Ryki;