Pięć nowych konstytucyjne sędziowie sądu nie zostali zaproszeni na spotkanie z Komisją Wenecką

120120167Nie, polskie władze były w stanie dostać okazję spotkać się z przedstawicielami Komisji Weneckiej, który niedawno przybył do naszego kraju z wizytą roboczą.

Głównym powodem przyjazdu wysokich rangą urzędników europejskich SO – niedawnej zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, co spowodowało dość mieszane opinie nie tylko wśród członków komisji, ale większość czołowych polityków europejskich. Warto zauważyć, że zaledwie 5 sędziowie nie byli w stanie uzyskać pozwolenie na spotkanie z przedstawicielami Komisji. Takie wyróżnienie przyznawane wyłącznie prezydent kraju, a także kilku członków Parlamentu.

Co do pięciu sędziów, oni krytykowali decyzję, ponieważ, zgodnie z jednym z nich, wysłali formalny wniosek o tym spotkaniu, ale ich prośba nie została spełniona. Pięciu sędziów, którzy nie byli w stanie spotkać się z przedstawicieli Komisji i wyrażania swoich poglądów na temat zmian w prawie COP uznał, że członkowie Komisji Weneckiej poznać opinię, tylko tych sędziów, którzy brali przysięgi biurze pod koniec ubiegłego roku, a to może mieć wpływ na ich ocenę. Wszystko to znajduje się w swoim liście, który został napisany przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Zagranicznych i Marszałka Sejmu.

Czytaj więcej:
Wąbrzeźno;
Żnin;
Lipno;