Polacy coraz częściej kupuje nowe samochody

Ostatnio w Polsce istnieje znaczny wzrost gospodarki, a tym samym poprawę dobrobytu jej obywateli, ponieważ rosnących płac, istnieje wiele miejsc pracy, jak również zwiększona siła nabywcza.

Ponadto, Polacy zaczęli kupować więcej jest nie tylko różnorodność produktów i produktów przyjaznych dla środowiska, dając pierwszeństwo krajowych producentów, ale także dokonać większych transakcji, takich jak samochody i nieruchomości.

W pierwszym kwartale tego roku w kraju sprzedano około 140 tysięcy nowych samochodów, co stanowi 11% więcej niż przed rokiem, a wszystko to w wysoki popyt zaczął używać pojazdów elektrycznych, które 152 samochody zostały zarejestrowane w tym samym okresie czasu.

Ten rodzaj transportu jest bardzo popularne nie bez powodu, ponieważ jego właściciele mają różne przywileje, na przykład podczas parkowania, jazdy na niektórych obszarach dużych miast, co jest zakazane dla samochodów, silników, które działają na benzynę i olej napędowy. Również przyjazny dla środowiska transport przyczynia się do poprawy czystości powietrza, co jest ważnym czynnikiem.

W Polsce wzrosła cena benzyny

Obecnie opracowywany jest projekt ustawy w Sejmie, zgodnie z którym będzie zapłata za spalinach, a każdy litr paliwa kierowca będzie musiał zapłacić dziesięć groszy. I to nie wspominając o tym, że operacja elektryczny jest znacznie tańsze, ponieważ jest stale obserwowany wzrost cen benzyny.

Ostatnio, na polskich stacjach benzynowych widać było inny taki wzrost, a zatem, litr benzyny kosztuje więcej niż euro.

BTFG jako prezes spółki powiedział, że wzrost cen paliw zależy nie tylko na stacjach benzynowych, ale także od czynników zewnętrznych, takich jak wzrost cen ropy naftowej. Wiadomym jest, że w Polsce nie ma złoża tego minerału, więc kraj musi importować ropy po cenach międzynarodowych. Jednak, zdaniem ekspertów, pomimo wzrostu cen zwykłej benzyny w Polsce, charakteryzuje się niższą ceną niż w krajach UE.

Czytaj więcej:
Połaniec;
Opatów;
Sędziszów;
Stąporków;
Kazimierza Wielka;