Polacy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

2302168Ponad dziesięć lat obywateli polskich świętują Dzień Języka Ojczystego, który jest corocznie obchodzony dwudziestego pierwszego lutego.

Aby uczcić ten dzień, UNESCO została powołana w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w pamięci mieszkańców miasta Dhaka, którzy oddali swoje życie w obronie praw języka ojczystego. Celem tej imprezy jest wprowadzenie języka, w którym do komunikowania się ludzi mieszkających w Polsce, od małych do dużych, jak i dla zaszczepienie miłości i dumy w ich języku narodowym.

Wielu obywateli, którzy są patriotami swojego kraju, wolą komunikować się ze sobą tylko w swoim ojczystym języku. Według naukowców, cała cywilizacja czas na ziemi, było ponad dziesięć tysięcy różnych języków, a teraz ich liczba jest mniejsza niż siedem tysięcy. Obecnie najbardziej powszechnym językiem, w którym większość ludzi rozmawia, jest język angielski, ponieważ przemawia ponad pół miliarda ludzi, a po to Chiny, którego wydajność jest nieco niższa. Ale język polski, jak ich matki prawie czterdzieści milionów obywateli tego kraju, a jeszcze większej liczby ludzi na całym świecie może się komunikować za pomocą języka polskiego.

Czytaj więcej:
Przeworsk;
Łańcut;
Jasło;
Sanok;
Jarosław;