Polska delegacja uczestniczy w forum gospodarczym

W ciągu ostatnich kilku lat rządowi polskiemu udało się rozwinąć stosunki handlowe z wieloma krajami świata, co oczywiście pozytywnie wpływa na dalszy rozwój gospodarki.

Dowodem na to jest kilka faktów, a jednym z nich jest fakt, że wielkość eksportu towarów stale rośnie, co pozwala firmom produkować więcej produktów, zwiększyć produkcję, tworzenie nowych miejsc pracy, nie wspominając o wyższych płac i lepszych warunków pracy. Wprowadzenie nowych technologii pozwoliło poprawić jakość produktów, a także przyczyniło się do stabilizacji cen.

Pod tym względem większość polskich produktów, a nie tylko produktów spożywczych, jest w wielu krajach bardzo poszukiwanych.

Niedawno otwarto forum gospodarcze w stolicy Izraela, gdzie wzięła udział polska delegacja pod przewodnictwem Ministra Biznesu i Technologii Jadhigi Emilewicza. W skład delegacji wchodzą specjaliści z zakresu wysokich technologii i sektora kosmicznego, a także czołowi polscy biznesmeni i inni specjaliści.

Polska i Izrael podpisały nowe kontrakty

Głównym celem tego wydarzenia jest poprawa stosunków handlowych między oboma krajami, a także przyciągnięcie inwestorów do realizacji różnych projektów.

Ponadto naukowcy i inżynierowie dostarczą nowe wynalazki w różnych dziedzinach. Ważnym czynnikiem jest to, że kilka kontraktów zostanie zawartych na tym wydarzeniu.

Oba stany są zwracając szczególną uwagę na dalszy rozwój lotnictwa i, jak okazało się, że jeden z podpisanych umów dotyczy poprawy i uproszczenia transportu lotniczego pasażerów pomiędzy tymi dwoma krajami.

Jest to szczególnie ważne w ostatnich latach, ponieważ coraz więcej ludzi zaczęło podróżować, często korzystając z usług przewoźnika samolotu, który pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także znaczną część finansowania, najczęściej chodzi podróżować na długich dystansach. Na forum polska delegacja dostarczyła ponad dziesięć nowych start-upów.

Czytaj więcej:
Pyzdry;
Ślesin;
Miejska Górka;
Kobylin;
Łobżenica;