Polska grupa będzie kupować fosforany w Maroku

Już od wielu lat w Polsce zwraca się uwagę na rozwój sektora rolnego.

Dzięki temu na rynek krajowy dostarczane są świeże i wysokiej jakości warzywa, owoce i jagody, a także mięso i produkty mleczne.

Oprócz tego co roku rośnie eksport różnych produktów tego sektora, które dostarczane są nie tylko UE, ale także w innych krajach na całym świecie. Aby osiągnąć tak wysokie wyniki, środki finansowe są corocznie inwestowane w realizację różnych projektów.

W tym roku polskie firmy chemiczne kupią w Maroku dwa miliony ton fosforanów, które są niezbędne do produkcji nawozów.

Wartość kontraktu wynosi 83 miliony euro

W tym celu planuje się przeznaczyć 83 mln euro. Należy zauważyć, że ze spółkami tego afrykańskiego kraju polscy przedsiębiorcy współpracują od 48 lat.

Nawozy produkowane przez zakłady chemiczne w Polsce, wykorzystywanych jako miejscowych rolników i są eksportowane, umożliwiając pomyślny rozwój sektora przemysłowego, który obejmuje dużą liczbę miejsc pracy.

Istotnym czynnikiem jest fakt, że kraj rejestruje corocznie coraz więcej prywatnych gospodarstw rolnych zajmujących się produkcją produktów rolnych. Dotyczy to zwłaszcza regionów wschodnich.

Jednym z problemów, które ostatnio napotykają menedżerowie firm, jest niedobór pracowników, zwłaszcza w zakresie zbiorów. Aby przyciągnąć uwagę pracowników, są oni zmuszani do podnoszenia płac.

Przyczyniło się to do tego, że coraz więcej cudzoziemców zaczęło przyjeżdżać do Polski w poszukiwaniu pracy. Przewóz fosforanów z Afryki planowany jest na statkach polskiej spółki spedycyjnej, a nabyte wolumeny produktów pozwolą przedsiębiorstwom na sprawne funkcjonowanie przez dwa lata. Warto zauważyć, że kolejna umowa z marokańską firmą, która kosztowała 30 milionów euro, wygasła pod koniec zeszłego roku. Według prognoz ekspertów w ciągu najbliższych kilku lat w Polsce pojawią się nowe fabryki, fabryki i inne przedsiębiorstwa, zarówno lokalne, jak i zagraniczne.

Czytaj więcej:
Jedlicze;
Głogów Małopolski;
Radymno;
Zagórz;
Pilzno;