Polska i Wielka Brytania – dwaj główni sojusznicy, Minister Obrony powiedział

0502168Na łamach jednego z polskich mediów odnotowano, że według Ministra Obrony Wielkiej Brytanii, uważa Polsce jej głównym sojusznikiem, i to tylko wtedy, gdy współpraca, oba kraje będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa, które ostatnio bardzo często dla wielu krajach.

W swoim raporcie, opublikowanym w tym numerze, należy także zauważyć, że taka współpraca polskiego wojska i Wielkiej Brytanii, które chcą tworzyć, nie było od dziesięcioleci.

Jeśli stolicą Polski, jak planowano, w dwudziestym roku dwa tysiące poprowadzi Spitz, to tutaj przyszedł około tysiąca brytyjskich żołnierzy. Ponadto, Minister Obrony powiedział, że kwestia bezpieczeństwa narodowego jest wspólnym interesie obu krajów europejskich.

Biorąc pod uwagę fakt, jak rosyjska nielegalnie zajętych na Krymie, musimy być przygotowani do odparcia agresji z dowolnego kraju i tylko poprzez tworzenie sojusz między naszymi dwoma krajami, będziemy w stanie oprzeć się atakom każdego kraju. Ponadto, dodano, że tylko w takich krajach jak Polska i Wielka Brytania, wydatki na obronę, zostały zwiększone.