Polska jest gotowa udzielić pomocy w celu ochrony granic Macedonii

0902166W celu, zachować kontrolę nad uchodźcami, którzy przybyli do Polski z Bliskiego Wschodu, Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej proponuje zaostrzyć kontrolę migrantów na granicach zewnętrznych we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej, jak podano w zeszłym tygodniu.

Na spotkaniu, które odbyło się w nieformalnej atmosferze, obecnych na jej ministrów spraw zagranicznych wszystkich państw Unii Europejskiej, aby pomóc wzmocnić swoją granicę poprosił Macedonii. Ponadto, na spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Turcji i krajów bałkańskich. Wcześniej, rząd polski wysłał swoje policję do Słowenii, tak aby mogły one brać udział w ochronie granic zewnętrznych państwa, a teraz biorą pod uwagę zapewnienie pomocy Macedonii. W ostatnich latach duży przepływ syryjskich uchodźców przybywa do Turcji, która jest tranzytowym dla nich, a następnie, za pośrednictwem Grecji i Macedonii, aby przenieść się do krajów UE, które obawiają się, że napływ imigrantów.

Szef polskiego MSZ powiedział również, że obecnie głównym zadaniem dla wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej, jest pomoc macedońskiego straży granicznej w celu ochrony granic kraju, a nasz kraj nie jest wyjątkiem.