Polska planuje wprowadzenie stref ekologicznych

W wielu miastach europejskich, ze względu na zwiększoną toksyczność otaczającego powietrza, istnieje szereg ograniczeń w ruchu drogowym.

Te samochody, w których emisja szkodliwych substancji przekracza dopuszczalne normy, nie mają prawa wejść do pewnych stref, z reguły są to centralne części dużych miast przemysłowych.

Gdy stało się znane w Polsce, których mieszkańcy cierpią również na zwiększony poziom zanieczyszczenia powietrza, planowane jest wprowadzenie takich stref. Po tym projekcie zaczyna działać, niektóre miasta zostaną zabronione przed wejściem do starych samochodów, co z reguły nie należą do klasy ekologicznej.

Dodatkowo kierowcy otrzymają specjalne naklejki, które pozwalają dzwonić w jednym miejscu. Dla wygody, na drogach zostaną zainstalowane specjalne znaki, tak aby kierowcy wiedzieli z wyprzedzeniem, gdzie mogą wejść auta. W ten sposób możliwe będzie znaczne poprawienie czystości powietrza, a także zwiększenie zainteresowania nabywców przyjaznym dla środowiska sposobem transportu.