Polska przedstawia raport Kapitalizm w języku polskim

W Polsce Instytut Rynku, Konsumpcji i Badań Rynku opracował raport „Kapitalizm w języku polskim”.

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami stwierdzono, że obecnie Polska jest liderem pod względem tempa rozwoju gospodarczego w krajach UE http://www.finhelp.pl/. Główne aspekty rozwoju państwa to rynek pracy, poziom płac, polityka społeczna, a także nauka i edukacja oraz wiele innych, w tym bezpieczeństwo.

Ponad 29 lat PKB na mieszkańca wzrósł o 135%, w wyniku czego dobrobyt obywateli stale się poprawia, o czym świadczy wiele czynników, w tym wzrost średniej długości życia.

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że gdy płace w tym kraju były stosunkowo niskie, większość pracujących Polaków, najczęściej młodzi ludzie i osoby w średnim wieku, wyjechało do innych krajów, takich jak Wielka Brytania i Niemcy, w poszukiwaniu lepszych warunków pracy.

W kraju rośnie płaca

Jednak dzięki programom rządowym, w tym inwestycjom społecznym, inwestycjom zagranicznym i innym projektom, od kilku lat można osiągnąć wysokie wyniki.

Dotyczy to nie tylko wzrostu płac, w tym minimalnego, ale także zmniejszenia bezrobocia, które w ciągu ostatnich dziesięciu lat jest na rekordowo niskim poziomie.

Ważnym czynnikiem jest to, że kraj zwraca uwagę na politykę społeczną, na którą przeznaczono znaczną kwotę pieniędzy i zgodnie z tym wskaźnikiem Polska zajmuje szóste miejsce wśród krajów UE. W ubiegłym roku zmniejszono wiek emerytalny, co umożliwiło Polakom dokonywanie własnych wyborów, kontynuowanie pracy lub zasiadanie na zasłużonym urlopie, dla mężczyzn w wieku 65 lat i kobiet 60.

Otwierają się nowe przedsiębiorstwa i praktycznie we wszystkich regionach kraju otwierają się nowe linie kolejowe i autostrady, łącząc duże miasta z małymi osiedlami. Eksperci zauważają, że infrastruktura poprawia się nie tylko w miastach, ale także na wsiach. Ponadto firmy budowlane realizują projekty budowy nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych.