Polska staje się krajem rozwiniętym

Drugiego dnia w Londynie odbyła się konferencja poświęcona nadaniu Polsce statusu kraju rozwiniętego.

W wydarzeniu wzięli udział ekonomiści i inwestorzy, którzy rozważali stworzenie możliwości, które pomogłyby krajowi wejść w ten status. Aby osiągnąć ten wynik, władze polskie przez ostatnie 19 lat dały z siebie wszystko i zrobiły wszystko, co było możliwe dla szybkiego rozwoju gospodarki i odniosły sukces.

Wynagrodzenie kraju rośnie, a ostatni wzrost był w kwietniu tego roku, aw tej chwili średnia pensja wynosi 1100 euro.

Ponadto liczba bezrobotnych Polaków stale spada, a obecnie stopa bezrobocia kształtuje się na poziomie 6,3%, co jest dobrym wskaźnikiem. Ponadto polski rząd opracował wiele programów społecznych, które mają pomóc obywatelom o niskich dochodach.

Polski Sejm rozważy ustawę o zbieraniu solidarności

Stało się wiadomo, że w maju planowane jest rozpatrzenie projektu ustawy, zgodnie z którą tzw. Opłata solidarnościowa będzie pochodzić od najbogatszych obywateli Polski. Otrzymane środki zostaną rozdzielone pomiędzy Polaków potrzebujących pomocy materialnej, w tym osoby niepełnosprawne. Należy zauważyć, że obecnie w kraju jest prawie 26 tysięcy obywateli, którzy mają roczny dochód w wysokości około 240 tysięcy euro. Ponadto wniosek o wypłatę minimalnej emerytury matkom składającym się z czwórki dzieci lub więcej jest składany do rozpatrzenia bez względu na długość świadczonych usług.

Jeśli ten projekt może zostać zrealizowany, wówczas około 270 tysięcy kobiet może spodziewać się takiego świadczenia emerytalnego.

Wraz z poprawą dobrobytu Polaków siła nabywcza wzrosła, dzięki czemu producenci różnych towarów zwiększają produkcję, oferując tym samym nowe miejsca pracy. Wiele uwagi poświęca się rozwojowi rolnictwa, ponieważ przemysł ten jest jednym z głównych kierunków rozwoju gospodarki. Polskie produkty rolne charakteryzują się wysoką jakością i relatywnie niskimi cenami, dlatego jest poszukiwany nie tylko wśród mieszkańców kraju, ale także za granicą, o czym świadczy fakt, że jego eksport rośnie z każdym rokiem.

Czytaj więcej:
Woźniki;
Szczekociny;
Toszek;
Strumień;
Wilamowice;