Polska – zobacz więcej – Weekend za pół ceny

Każdego roku w Polsce więcej uwagi poświęca się rozwojowi branży turystycznej, rozwijaniu różnych projektów i organizacji prowadzenia działań.

W tym roku, w pierwsze dwa dni wolne od października, turyści będą mieli okazję odwiedzić muzea, instytucje gastronomiczne w cenie dwukrotnie niższej niż zwykle.

Ponadto zakwaterowanie w hotelach, niezależnie od ich lokalizacji, będzie również o 50% tańsze.

Głównym celem tej promocji jest przedłużenie sezonu turystycznego. Według statystyk w tym roku w wydarzeniu weźmie udział 757 instytucji i jest to dwa razy więcej niż w zeszłym roku.

Faktem jest, że instytucje, które wzięły udział w zeszłorocznej akcji, w ciągu dwóch dni wolnych, były w stanie zarobić znaczną ilość pieniędzy odwiedzając dużą liczbę osób, również stały się bardziej popularne, o czym świadczy fakt, że przez cały rok wzrósł przepływ odwiedzających.

Coraz więcej zagranicznych turystów odwiedza Polskę

Jednocześnie większość muzeów oferuje także znaczne zniżki turystom, co jest atrakcyjne nie tylko dla obywateli polskich, ale również dla obcokrajowców, którzy, nawiasem mówiąc, zaczęli przybywać coraz bardziej. Dotyczy to nie tylko letniej pory roku, ale także zimy, a jednym z powodów jest popularność ośrodków narciarskich, ponieważ powstają warunki do udanego urlopu w przystępnych cenach.

Eksperci zwracają uwagę, że liczba Polaków podróżujących przez terytorium własnego państwa wzrosła nie tylko podczas wakacji, ale także w weekendy i święta.

Warto zauważyć, że młodzież zaczęła bardziej uprawiać sport, odmawiając złych nawyków, co pozytywnie wpływa na zdrowie narodu i oczekiwaną długość życia, która stale rośnie.

Istotnym czynnikiem jest to, że w Polsce rośnie popularność agroturystyki, co ma pozytywny wpływ na rozwój infrastruktury małych osiedli. Według wstępnych danych, następna akcja odbędzie się na wiosnę, a mianowicie w marcu. Najaktywniejszymi uczestnikami akcji są instytucje zlokalizowane w województwach małopolskim i mazowieckim.