Polska zwiększyła eksport produktów

W Polsce liczba firm i przedsiębiorstw zajmujących się produkcją różnych rodzajów towarów, w tym żywności, rośnie z każdym rokiem.

W ciągu kilku lat Polska zdołała stać się liderem w eksporcie produktów spożywczych wśród krajów europejskich, a sprzedaż stale rośnie. Od początku tego roku wielkość eksportu wzrosła o 9,4%.

Umożliwiło to producentom tego typu produktów eksportowanie ich na okres dłuższy niż 25 milionów euro. Największy wzrost sprzedaży mięsa, ryb, a także wyrobów cukierniczych, zwłaszcza czekolady i herbatników. Polskie produkty spożywcze są bardzo popularne wśród cudzoziemców ze względu na wysoką jakość, nie mówiąc już o bardzo przystępnych cenach.

Jeśli chodzi o kraje europejskie, większość żywności jest wysyłana do Niemiec. W tym samym czasie Polska zaczęła kupować więcej towarów w innych krajach, co pozwala na dalszą poprawę stosunków handlowych. Warto zauważyć, że w tym roku wzrosła wielkość handlu z takimi krajami, jak Ameryka i Chiny. Sytuacja ta przyczynia się do dalszej poprawy sytuacji ekonomicznej w kraju.

Czytaj więcej:
Fly Bra gdzie kupić;
Hammer of Thor gdzie kupić;
Bliss Hair gdzie kupić;
Black Mask gdzie kupić;
ProstaPlast gdzie kupić;