Polski minister gospodarki negocjuje z amerykańskimi firmami

Coraz więcej zagranicznych inwestorów do inwestowania w gospodarce Polski, o czym świadczy fakt, że kraj buduje nowe fabryki otwarto centrów handlowych i innych obiektów, nie tylko do poprawy infrastruktury, ale także tworzyć nowe miejsca pracy.

Eksperci zauważają, że inwestycje odegrały ważną rolę w obniżaniu stopy bezrobocia, która obecnie wynosi 5,8%, co wskazuje, że w niektórych branżach brakuje pracowników, zwłaszcza w rolnictwie i usługach.

Obecnie najbardziej poszukiwani są zawód kierowcy, sprzedawców, kelnerów, pracowników i innych specjalistów.

Szczególnie trudna sytuacja dla rolników i rolników, którzy w sezonie letnim tracą z tego powodu określoną część plonu. Co roku w poszukiwaniu pracy w Polsce przybywa coraz więcej obcokrajowców, głównie z krajów wschodnich. W tym samym czasie najczęściej znajdują wolne miejsca pracy w przemyśle i budownictwie z powodu wyższych płac. Jeśli chodzi o inwestycje zagraniczne, nie przychodzą, tylko od przedstawicieli krajów UE, ale także od innych państw, w tym Ameryki i Chin.

Wzrost inwestycji przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy

Gdy stało się znane w chwili obecnej inwestycja Jerzy Kvetsinsky RP jest w Stanach Zjednoczonych z oficjalną wizytą, gdzie spotkał się z liderami światowej sławy firm jak Microsoft, Boeing i Amazon, w celu zwrócenia ich uwagi na inwestycje w polskiej gospodarce.

Co więcej, dotyczy to nie tylko wzrostu wolumenu sprzedaży ich produktów w Polsce, ale także otwarcia nowych przedsiębiorstw.

Na przykład amerykańska firma Amazon od kilku lat z powodzeniem prowadzi działalność w Polsce, dzięki czemu powstało ponad dziesięć tysięcy miejsc pracy. Ponadto odbyły się negocjacje z przedstawicielami Boeinga, co jest istotne, ponieważ kraj zaczął zwracać większą uwagę na transport lotniczy, o czym świadczy fakt, że planowane jest wybudowanie nowego portu lotniczego.

Czytaj więcej:
Złocieniec;
Sławno;
Pyrzyce;
Myślibórz;
Drawsko Pomorskie;