Polski żaglowiec odbył podróż dookoła świata

W niedzielę z Gdyni w podróż dookoła świata poszedł do polskiego żaglowca „Dar Młodzieży”, a wydarzenie to jest planowane do niezwykłej pory – sto lat na dzień, kiedy Polska odzyskała niepodległość.

W finansowaniu tego rejsu wziął udział Narodowy Fundusz Narodowy, który przeznaczył 6 mln zł.

Należy zauważyć, że fundusz ten powstał niedawno, a jego celem jest wzmocnienie wizerunku kraju na arenie międzynarodowej i pomoc w promowaniu polskich interesów w społeczności światowej.

Uczestnicy „Cruise Niepodległości”, którego i istnieje prawie tysiąc osób, jest morskie uczniowie szkół i uczelni, a podczas podróży będą one odwiedzić 18 krajów, w tym Panama, która odbędzie się w przyszłym roku Światowe Dni Młodzieży.

Mateusz Moravecki za rozwój polskiego przemysłu morskiego

W związku z żaglowcem odbyło się w Gdyni spotkanie Konwencji Morskiej, na którym premier Polski Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie. W swoim raporcie zauważył, że w tej chwili przemysł morski w Polsce nie jest w bardzo dobrym stanie, podczas gdy kraj nie wykorzystał wszystkich możliwości poprawy sytuacji w przemyśle stoczniowym. Premier zapewnił również, że obecny rząd zapewnia przemysłowi morskiemu wsparcie, którego nie obserwowano przez ćwierć wieku.

Ponadto zwraca się uwagę na rozwój przemysłu stoczniowego, aby Polska ponownie znalazła się wśród liderów gospodarki morskiej wśród krajów europejskich.

To dowiedziałem się, że w tym roku w Szanghaju planuje się otworzyć przedstawicielstwo polskiej firmy portu morskiego w Gdańsku, w którym planuje się przekonać chińskich przedsiębiorców i inwestorów, że przeniesienie towarów, zarówno w Polsce jak i na terenie całego kraju, bardziej opłacalne niż niektóre porty krajów Europy Zachodniej. Według słów dyrektora portu, okazało się, że Rzeczpospolita Polska krajem tranzytowym z boom gospodarczy, więc powinno przyciągnąć uwagę nie tylko chińskimi partnerami, ale również przedstawiciele różnych krajów świata, aby wysłać ładunek przepływa przez kraj.

Czytaj więcej:
Kunów;
Daleszyce;
Wąchock;
Koprzywnica;
Bodzentyn;