Polskie MSZ: Będziemy rozpatrywać żadnych uwag Komisji Weneckiej

Polski minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział, że Polska będzie brać pod uwagę ewentualne spostrzeżenia Komisji Weneckiej w sprawie sytuacji Trybunału Konstytucyjnego.

Wczoraj szef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że ma nadzieję na pozytywną odpowiedź Komisji Weneckiej w sprawie zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, w tym samym czasie, zgodził się przyjąć i rozważyć wszystkie uwagi zgłoszone przez delegatów Komisji. Według niego, komisja nie chce wprowadzać zmiany prawa lub konstytucji, i ma nadzieję, że jego odpowiedź otrzymał w tej sprawie, będzie dodatni w każdym razie, że nie zostały jeszcze wyrażone negatywne opinie.

Komisja Wenecka planuje spotkać się z Prezydentem RP i członków Sądu Najwyższego, i chcieli rozmawiać z przedstawicielami Marszałka Sejmu i działań Rady Narodowej. Jego ostateczna decyzja o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym w Polsce, zostaną zaprezentowane wiosną tego roku. Chcielibyśmy przypomnieć, że Unia Europejska skrytykowała zmiany prawa, a w czasie styczniowego spotkania komisarzy europejskich, zdecydowano, że Komisja Europejska dokona przeglądu sytuacji.

Czytaj więcej:
Chełmża;
Solec Kujawski;
Rypin;