Prawie połowa ukraińskich podróżnych wybiera Polskę

0601162Według najnowszych danych, prawie 40% turystów z Ukrainy przy wyborze kraju, aby wybrać dokładnie wakacje Polska.

Popularność tego kraju dla ukraińskich turystów rośnie z każdym rokiem. Na przykład, według danych za 2015 roku, liczba ta wzrosła o prawie 3,6% w stosunku do 2014 roku.

Główne powody, które zachęcają turystów z Ukrainy do Polski przyjechać na odpoczynek, eksperci nazywają bliskość terytorialną, podobieństwa kultur i mentalności, a także słabą barierę językową.

Jak nasz kraj ma wspólne granice z Ukrainą, nie jest zaskakujące, że wielu Ukraińców wybrać właśnie Polskę do końca. Dla nich jest to okazja, aby zobaczyć europejski standard życia i stosunkowo niedrogie do wypoczynku w komfortowych warunkach. Ponadto, jesteśmy zjednoczeni przez wspólnych tradycji i mentalności, a język ukraiński jest bardzo podobny do polskiego, choć korzysta z systemu w cyrylicy, a my, łacina.

Zgodnie z wiodących touroperatorów w kraju, bardziej niż Ukraińców w Polsce jest tylko Brytyjczycy. Pomimo faktu, że poziom życia na Ukrainie jest o wiele gorsza niż w Wielkiej Brytanii, Ukraińcy spędzają na wakacjach jest o wiele więcej pieniędzy niż Brytyjczycy.