Prawo zapewnia bezpłatne leki dla emerytów została podpisana przez Prezydenta RP

0505201612Jak szybko ten czas leci, pozornie całkiem niedawno byliśmy młodzi, pełni energii, optymizmu i zdrowia, i nagle przyszedł do starości, a wraz z nim, a choroba.

Większość ludzi w podeszłym wieku cierpi na różne dolegliwości wymagających leczenia w dość dużo pieniędzy, która ma zostać odzyskana ze świadczeń emerytalnych. Aby pomóc swoim obywatelom w rozwiązywaniu tego problemu, polskie władze zdecydowały się na zmianę ustawy. Dzięki tym zmianom, każdy Polak, który zamienia siedemdziesiąt pięć lat, będą mogli otrzymać bezpłatne leki znajdują się na liście zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia.

W ramach tej kategorii wchodzą wszystkie Polaków w tym wieku, niezależnie od sytuacji finansowej. Lista tych leków zostanie sporządzony pod koniec sierpnia, więc na jesieni tego roku, renciści będą mogli otrzymać je za darmo. Przepis na leki muszą być przepisane przez lekarza i pielęgniarek, udzielania pierwszej pomocy. W przyszłym roku na rozwiązanie tego projektu zostanie przeznaczone z budżetu państwa około stu trzydziestu milionów euro. Wczoraj, zmiany w prawie zostały podpisane przez prezydenta RP „75+” Program wchodzi w życie.

Czytaj więcej:
Szybkie pożyczki Czersk;
Szybkie pożyczki Sztum;
Szybkie pożyczki Miastko;
Szybkie pożyczki Puck;
Szybkie pożyczki Człuchów;