Prezydent RP podpisał nową ustawę

W Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, podejmowane są wszelkie wysiłki w celu poprawy sytuacji ekologicznej.

Z uwagi na fakt, że w kraju, w tym w przemyśle, coraz częściej pojawiają się nowe przedsiębiorstwa, a także liczba pojazdów na drogach, w niektórych obszarach czystość powietrza jest poniżej akceptowalnych standardów.

Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, w których zeszłej zimy często zaobserwowano smog, z powodu których wielu mieszkańców skarżyło się na pogorszenie stanu zdrowia. Negatywny wpływ na środowisko wpływa nie tylko na pracę układu oddechowego, ale również powoduje wiele innych chorób, w tym raka.

W związku z tą sytuacją polski rząd opracował całą gamę programów, za pomocą których w niedalekiej przyszłości poprawi się sytuacja. Jak się okazało, prezydent kraju podpisał prawo, zgodnie z którym w plastikowych torbach plastikowe torby będą zabronione za darmo. Koszt jednego opakowania wynosi około 1 zł, a działanie nie dotyczy opakowania z materiałów przyjaznych dla środowiska, na przykład papieru.