Przewodniczący podkreślił znaczenie bezpieczeństwa narodowego

1109168W ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który niedawno odbył się w Kielcach, prezes Polski Andrzej Duda pochwalił osiągnięcia polskich przedsiębiorstw przemysłu obronnego.

Zwracając się do publiczności, Duda po raz kolejny podkreślił, że bezpieczeństwo kraju jest bardzo ważnym elementem w zachowaniu spokoju i porządku. Prezydent zauważył również, że ochrona jej granicami, a bezpieczeństwo jest bezcenne pod względem znaczenia, więc mamy nadzieję, że większość Polaków solidaryzuje się z nim w tej sprawie.

Według prezydenta, nie ilość pieniędzy, że byłoby to niemożliwe, aby płacić za coś, że Polacy czują się bezpiecznie i żyć w spokoju. Co więcej, jest nie tylko bezpośrednia inwazja militarna innego kraju, ale także o zagrożeniu terrorystycznym, a także innych zagrożeń wewnętrznych.

Przypomnijmy, że w ramach corocznej wystawy broni, która odbyła się w zeszłym tygodniu, było ponad 600 różnych rodzajów nowoczesnych broni z 30 krajów. Polska w tej wystawie prezentowane nowy czołg PT-16.