Rozbudowa współpracy gospodarczej między Polską a USA

W Polsce istnieje stabilny wzrost gospodarczy, który przyciąga większą uwagę zagranicznych inwestorów.

Rząd robi wszystko, co możliwe, aby zwiększyć wymianę handlową z wielu krajów, w tym Stanów Zjednoczonych Ameryki, z którymi istnieje ścisły partnerstwo polityczne. Według statystyk, w ubiegłym roku obroty handlowe między tymi dwoma państwami wyniosły około 13 miliardów dolarów, a to o 20% więcej niż w roku poprzednim.

Eksperci twierdzą, że ten wskaźnik jest rekordowy przez cały czas relacji, które istniały między krajami.

To był powód rozszerzenia wzajemnie korzystnej współpracy między młodymi firmami z obu krajów, zaangażowanymi w zaawansowane technologie, które z powodzeniem rozwijają się w Ameryce. Okazało się, że w ciągu ostatnich dwudziestu siedmiu lat w Polsce około 42 miliardy US inwestycji zainwestowano, kraj dodany ponad 200.000 miejsc pracy.

Warto zauważyć, że od obserwowanego w sektorze przemysłowym i sektorze farmaceutycznym amerykańskiego wzrostu inwestycji, inwestorzy zwracają uwagę na wiele czynników, takich jak profesjonalizm polskich pracowników, ciągłego wzrostu polskiej gospodarki i innych. Niedawno otwarto Krajową Izbę Gospodarczą w USA, co było ważnym wydarzeniem we współpracy tych dwóch krajów.

Forum polsko-brytyjskie odbyło się w Warszawie

Ostatnio w Warszawie, Polsko-Brytyjskiego Forum, który odniósł się do kwestii ochrony stosunków gospodarczych między obydwoma krajami po Wielkiej Brytanii z struktury UE.

Minister Polski Jadwiga Èmilevich wyraził nadzieję, że polscy przedsiębiorcy mieli okazję do prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii nawet po breksita.

Wsparła go również wiceminister handlu Wielkiej Brytanii, która podkreśliła, że ​​dla jego kraju ogromne znaczenie ma rozwój stosunków partnerskich z Polską. Dlatego konieczne jest uczynienie wszystkiego, co możliwe, aby wzmocnić współpracę w dziedzinie gospodarki, polityki i bezpieczeństwa tych dwóch państw.

Czytaj więcej:
Lidzbark Warmiński;
Olecko;
Nidzica;
Morąg;
Gołdap;