Rynek pracy w Polsce niedobór pracowników

31101610Pomimo faktu, że w Polsce w tym roku wzrosły płace i wprowadził ustawę o minimalnych płac godzinowych, wielu przedsiębiorców i rolników skarżą się na brak pracowników.

Obecnie kraj ten odnotował najniższą stopę bezrobocia w tym samym czasie, istnieje niedobór pracowników na rynku pracy. Wynika to z faktu, że coraz większa liczba osób w wieku poprodukcyjnym, a także wielu młodych specjalistów, głównie po ukończeniu nauki, do pracy w innych krajach europejskich, w których warunki pracy i wynagrodzenia są znacznie lepsze.

Najbardziej odczuwają potrzebę sektora usług siły roboczej, a także gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw. Głównym zadaniem jest taki zawód, kierowcy, portierzy, kelnerzy i inne zawody, które nie wymagają wyższego wykształcenia. W odniesieniu do rolnictwa, przemysłu wymaga zazwyczaj pracowników sezonowych w czasie żniw.

W związku z tą sytuacją, wielu pracodawców zwraca się do rządu, aby ułatwić uzyskanie wiz zatrudnienia dla cudzoziemców, którzy są szczęśliwi, aby przejść do pracy w Polsce.

Czytaj więcej:
kredyt bank Jelenia Góra wolności;
pożyczki chwilówki Głogów;
pożyczki pod zastaw Dzierżoniów;
pożyczki pod zastaw Bolesławiec;