Stan rynku pracy w Polsce

Pomimo faktu, że od czasu do czasu występuje wzrost płac w Polsce, istnieje pewna kategoria ludzi, którzy po ukończeniu studiów, należy przejść do innych krajów w poszukiwaniu pracy.

W związku z tym coraz więcej propozycji polskich przedsiębiorców i rolników dotyczy zatrudniania osób powyżej 50 roku życia.

Pomimo tych danych, niektórzy eksperci twierdzą, że w większości przypadków dla tej kategorii osób jest podana nisko płatnej pracy, na przykład, sezonowe czyszczenie produktów rolnych. Ponadto kelnerzy stale muszą jeść w restauracjach i kawiarniach, sprzedawcach i wielu innych zawodach związanych z sektorem usług.

Jest to szczególnie ważne ostatnio, ponieważ coraz więcej zagranicznych turystów przyjeżdża do Polski, ponieważ tutaj tworzone są warunki dobrego odpoczynku. Warto zauważyć, niskie ceny zakwaterowania w hotelach, a także tanie i smaczne posiłki, które przygotowują miejscowych kucharzy. Należy zauważyć, że w porównaniu do ubiegłego roku liczba propozycji zatrudnienia osób powyżej 50 lat wzrosła o prawie 27%.