Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 6,8%

W Polsce każdego roku rocznie jest coraz mniej bezrobotnych, a według danych statystycznych we wrześniu poziom ten wyniósł 6,8%, co oznacza, że ​​nie zatrudniono 1 miliona 117 tysięcy osób.

Ten wskaźnik jest najbardziej optymistyczny w ciągu ostatnich kilku lat. Corocznie rośnie liczba nowych miejsc pracy, a w niektórych województwach występuje sytuacja niedoboru pracowników.

Zdaniem ekspertów, większość osób, które nie mają pracy, nie chce pracować, ponieważ istnieje duży wybór wakatów. W chwili obecnej najbardziej wymagają zawody kierowców, zwłaszcza ciężkich pojazdów, a także ładowarek, sprzedawców, środków czyszczących i innych specjalistów.

W województwie śląskim, małopolskim i pomorskim obserwuje się najmniejszą liczbę obywateli, którzy nie są zaangażowani w pracę W Polsce, podobnie jak w wielu krajach europejskich, tendencja do przemieszczania się do dużych miast przemysłowych sprawia, że ​​młodzi ludzie żyjący na obszarach wiejskich wolą przemieszczać się do dużych miast przemysłowych, gdzie łatwiej znaleźć wysokie zarobki.

Czytaj więcej:
pożyczka pozabankowa Legnica;
pożyczka Lubin;
pożyczki gotówkowe Oleśnica;
pożyczka Polkowice;
Szczecin pożyczki prywatne;