UE przeznaczy 25 milionów euro na dzieci w wieku szkolnym w Polsce

W Polsce coraz większą uwagę zwraca się na edukację, a za to świadczą różne czynniki, w tym programy państwowe przeznaczone na pomoc finansową.

Ponadto Unia Europejska przeznacza znaczne kwoty pieniędzy na programy szkolne w wielu krajach, w tym w Polsce http://finhelp.pl/. Gdy stało się znane, realizacja takiego programu, Komisja Europejska przeznacza 250 mln € zostać przeznaczone na zakup owoców i warzyw oraz produktów mlecznych dla uczniów.

Z tej kwoty Polska otrzyma 25 milionów euro, co stanowi dobre wsparcie finansowe dla państwa.

Ważnym czynnikiem jest to, że ostatnio więcej uwagi poświęcono utrzymaniu zdrowego stylu życia, zwłaszcza dla dzieci. Świadczy o tym fakt, że w Polsce budowane są stadiony, baseny, obiekty sportowe i inne obiekty, co pozwala dzieciom uprawiać sport.

Co więcej, dotyczy to nie tylko dużych miast, ale także małych osad. Pomoc finansowa nie jest na próżno przeznaczono na zakup warzyw, owoców i mleka, ponieważ produkty te mają korzystny wpływ na cały organizm i nie przyczyniają się do otyłości, która, niestety, niedawno zaczął cierpieć nie tylko dorosłych, ale także dzieci.

Nauczyciele podnoszą wynagrodzenia

Jeśli chodzi o nauczycieli, w ciągu ostatnich kilku lat ich pensje znacznie wzrosły, a ten rok szkolny nie będzie wyjątkiem, ponieważ zwiększy się nie tylko pensje, ale także wysokiej jakości. Jak się dowiedział ze słów Ministra Edukacji Anny Zalevskiej, do tych celów z budżetu przyznano dotacje w wysokości prawie 1,25 miliarda euro. Tak więc w ciągu roku średni dochód nauczyciela wzrośnie o 1 tys. Zł.

Pierwszy wzrost wynagrodzeń spodziewany jest od stycznia przyszłego roku.

Poprawa sytuacji gospodarczej ma wpływ fakt, że kraj ten co roku, pozostawiając coraz mniej lekarzy i nauczycieli w innych krajach, jak zaobserwowano na kilka lat, kiedy to było w Polsce w czasach kryzysu. Według prognoz ekspertów, w przyszłym roku gospodarka będzie się nadal rozwijać.