Umowa w sprawie budowy drogi Via Carpatia

04031610Wczoraj w Polsce podpisały umowę o rozpoczęciu budowy drogi Via Carpatia, dzięki czemu będzie można podróżować z północy na południe przez całą Europę.

Zgodnie z tym dokumentem, umieścić swoje podpisy przedstawicieli ośmiu krajów, jak Polska. Droga zostaną określone przez wiele krajów, w tym Polski i Ukrainy, Turcji i na Litwie, a także na Węgrzech iw Bułgarii.

Plany budowy tej autostrady wykluły się w ciągu dziesięciu lat, ale wtedy liczby państw nie były gotowe do realizacji projektu, a od rządu polskiego za, natomiast nie było ani chęci, ani zdolności. Według słów Ministra Infrastruktury i Rozwoju Polskiej Andrzej Adamczyk, zajęło dziesięciolecia dla wszystkich tych krajów wyraziły zgodę na budowę tej drogi. W kilometr autostrady będzie wymagała nakładów finansowych nie więcej niż średnio w przeliczeniu na kilometr jakichkolwiek europejskich drogach. Ale mimo to, ze względu na fakt, że długość drogi jest bardzo duży, to będzie musiał zapłacić okrągłą sumę, stwierdzając, że w tej chwili zaangażowany we wszystkich krajach będących stronami projektu.

Czytaj więcej:
Piechowice;
Żmigród;
Kąty Wrocławskie;
Głuszyca;
Polanica-Zdrój;