W dniu 1 marca, w Polsce obchodzony Narodowy Dzień Pamięci «Żołnierzy Wyklętych»

0103169W ciągu ostatnich pięciu lat, każdego roku w pierwszy dzień wiosny, Rzeczypospolitej Polskiej obchodzi swoje święto Narodowy Dzień Pamięci «Żołnierzy Wyklętych», które zgodnie z czterdziestego pięćdziesiątych ubiegłego wieku byli aktywnymi członkami podziemia zbrojnego, przeciwny system komunistyczny, chroniąc w ten sposób niezależność ich kraju.

W tym roku, w dzień rocznicy,  Polskiej po raz pierwszy otrzymał pozwolenie na wizytę w piwnicy jego budynku, gdzie w tym czasie, po aresztowaniu zostały umieszczone członków organizacji podziemnych. To tutaj, że przesłuchanie ludzi walczących o niepodległość państwa polskiego, które towarzyszą brutalne tortury i bicie.

Wiele ziemią, nie mogąc znieść takiego potwornego traktowania, proste życie w murach tego budynku. Obecnie miejsce to tablica pamiątkowa ku pamięci żołnierzy, którzy zginęli, gdzie kwiaty zostały określone przez Ministra Sprawiedliwości RP. Oprócz dziennikarzy, którzy byli obecni na imprezie, goście byli około pięciuset ludzi, którzy przybyli, aby oddać hołd tych dzielnych wojowników.

Czytaj więcej:
Czersk;
Sztum;
Miastko;
Puck;
Człuchów;