W Polsce 1,3 mld złotych zostanie przeznaczone na remont dróg

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej co roku przeznacza określone kwoty środków na rozwój infrastruktury, w tym na remonty i budowę nowych dróg.

W tym roku nie było wyjątku, a na infrastrukturę drogową przeznaczono ponad 30 mln euro, czyli o pięćset złotych więcej niż planowano wcześniej.

Łącząc małe osiedla z większymi miastami autostradami, staje się możliwe bardziej efektywne przewożenie różnych towarów, nie wspominając o tym, że takie komunikaty dają możliwość korzystania z publicznych środków transportu, takich jak autobusy.

W związku z poprawą sytuacji gospodarczej w kraju każdego roku produkowanych jest coraz więcej różnych produktów, które z powodzeniem wdrażane są nie tylko na rynku krajowym, ale również eksportowane do wielu krajów, w których są one bardzo poszukiwane. Wiadomo, że już od kilku lat Polska zajmuje wiodące miejsce wśród krajów UE w eksporcie produktów spożywczych, których transport w większości przypadków odbywa się za pomocą ciężkich samochodów ciężarowych.

Na drogach kraju stał się większy transport

Wraz ze wzrostem siły nabywczej Polacy zaczęli kupować coraz więcej różnych towarów, w tym samochodów, w wyniku czego stale rośnie ich liczba, co naturalnie wymaga rozbudowy autostrad i budowy nowych dróg. Zdaniem ekspertów coraz więcej zagranicznych turystów zaczęło przyjeżdżać do Polski i nie jest to zaskakujące, ponieważ tutaj zostały stworzone wszystkie warunki, abyście mogli dobrze odpocząć.

Jednocześnie pewna kategoria podróżnych, głównie z krajów UE, pochodzi z prywatnego transportu.

Kilka dni temu premier Mateusz Morawski spotkał się z wojewodą, który zapewnił, że do tych celów zostanie przydzielona niezbędna ilość środków finansowych na rozbudowę sieci autostrad. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych osiedli, ponieważ obecnie istnieją wsie, do których przejście jest trudne, dlatego firmy przewoźników odmawiają podróży do tych miejsc.

Czytaj więcej:
Krzyż Wielkopolski;
Sieraków;
Buk;
Wieleń;
Stęszew;