W Polsce 7 milionów ludzi korzysta z aplikacji bankowości mobilnej

W Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, usługi internetowe, w tym systemy bankowe, są z roku na rok coraz bardziej popularne.

Według statystyk, obecnie ponad siedem milionów osób korzysta z aplikacji mobilnych banków w kraju.

Warto również zauważyć, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy ich liczba wzrosła o prawie milion osób.

Istnieje kilka powodów, a jednym z nich jest to, że za pomocą tych aplikacji, nie można wykonywać, tylko przekazów pieniężnych, ale innych transakcji, w tym wypłaty narzędzi, które pozwala zaoszczędzić czas.

Każdego roku wydaje się coraz więcej kredytów online

W ciągu ostatniego roku rekordowa liczba Polaków otrzymała kredyty hipoteczne na zakup mieszkań i domów, a także liczbę klientów emitujących kredyty konsumpcyjne. Zaletą tego typu pożyczki jest to, że do przygotowania umowy nie ma potrzeby, aby odwiedzić oddział banku, bo wniosek może być wydane przez aplikację, za pomocą smartfona lub innych środków elektronicznych, jeśli masz internet.

Ważnym czynnikiem jest to, że w przypadku pomyślnego wyniku, wymagana kwota pieniędzy zostanie przekazana na kartę płatniczą w ciągu kilku minut lub na żądanie klienta dostarczonego pod wskazany adres.

Ten rodzaj pożyczek jest szczególnie popularny wśród młodzieży, w tym studentów. Według ekspertów, najczęściej kredyty konsumpcyjne są wydawane w przeddzień wakacji i świąt.

Nie jest tajemnicą, że Polska staje się również coraz bardziej popularne sklepy internetowe, dzięki któremu, za pomocą aplikacji, można wybrać odpowiedni produkt w konkurencyjnych cenach i dokonać płatności za pośrednictwem systemu bankowego.

Obecnie liczba klientów małych i średnich firm korzystających z bankowych aplikacji internetowych wynosi 2 miliony 400 tysięcy osób. Eksperci przewidują, że w ciągu najbliższych kilku lat popularność aplikacji bankowości internetowej będzie rosła nie tylko wśród mieszkańców miast, ale także mieszkańców małych osiedli.