W Polsce akcyza na tytoń dodała budżet w wysokości 4,4 miliarda euro

W Polsce, podobnie jak w wielu krajach europejskich, sprzedaż papierosów spada z roku na rok, i nie jest to zaskakujące, ponieważ coraz więcej osób zaczęło stosować się do zdrowego stylu życia, rezygnując ze złych nawyków.

Szczególnie stało się to istotne z poprawą sytuacji gospodarczej w kraju, w wyniku czego wzrosła pozycja finansowa obywateli, co pozwoliło im poświęcić więcej czasu na zdrowie. Eksperci zauważają, że coraz większa liczba Polaków kupując żywność, zwraca uwagę nie tylko na ich koszt, ale także na jakość, preferując towary przyjazne dla środowiska.

Ponadto ludzie zaczęli więcej odpoczywać odwiedzając sanatoria i kurorty, zarówno na terenie własnego państwa, jak iw innych krajach.

Na spadek popytu na papierosy wpłynęło również to, że w kraju obowiązuje prawo zakazujące palenia w miejscach publicznych. Spadek wolumenu sprzedaży wyrobów tytoniowych wpłynął na to, że firmy są zmuszone stale zwiększać koszt tych produktów. W ubiegłym roku akcyza na tytoń dodana do budżetu państwa wyniosła 4,4 mld euro, co stanowi 28% wszystkich wpływów z akcyzy.

Udział eksportu papierosów wynosi 11% produktów rolnych

Warto zauważyć, że Polska eksportuje dużą liczbę wyrobów tytoniowych, co stanowi 11% wartości produktów rolnych. W ubiegłym roku największy udział eksportu produktów rolnych spadł na produkty mięsne i wyniósł 21%.

Polskie towary nie są eksportowane tylko do krajów Unii Europejskiej, ale także do innych krajów, w których jest duży popyt, ponieważ wyróżnia się wysoką jakością i przystępnymi cenami.

Każdego roku powstaje coraz więcej miejsc pracy w sektorze rolniczym, a to nie jest zaskakujące, ponieważ zarejestrowane są nowe, małe i duże firmy, które zajmują się produkcją różnego rodzaju produktów.

Jednym z głównych problemów, z jakimi obecnie borykają się rolnicy i rolnicy, jest niedobór pracowników, mimo że do kraju przybywa coraz więcej pracowników migrujących, najczęściej z krajów wschodnich.

Czytaj więcej:
Płoty;
Barwice;
Mieszkowice;
Maszewo;
Chociwel;