W Polsce będzie więcej elektrycznych autobusów

Rząd Polski inwestuje znaczne środki finansowe w celu wdrożenia programu w celu aktualizacji flot autobusowych w wielu miastach.

Jednocześnie te autobusy, które pracują na benzynie lub oleju napędowym, są zmieniane na przyjazne dla środowiska, pracujące na silnikach elektrycznych.

W najbliższych miesiącach na ulicach miasta pojawią się około 600 takich autobusów. Jak wiadomo, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy oświadczono, że planowane jest zwiększenie inwestycji w rozwój infrastruktury do 24 milionów euro. Przyjmuje się, że pierwsze takie autobusy pojawią się w miastach takich jak Szczecin, Rzeszów i wiele innych osad, gdzie są potrzebne pierwsze.

Ponadto zostanie przeprowadzona budowa nowych kolei, co umożliwi szybszy transport towarów i towarów przemysłowych, a co najważniejsze, że będzie to dogodne dla osób poruszających się po kraju. Jest to szczególnie prawdą w związku ze wzrostem ruchu turystycznego do Polski, ponieważ coraz częściej przybywa z każdym celem turystów zagranicznych.