W Polsce będzie zbierać dane dotyczące cudzoziemców

W celu uzyskania pełnej informacji dotyczącej cudzoziemców mieszkających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Obrony Narodowej apeluje do władz lokalnych, aby pomóc w zbieraniu tych danych.

Obecnie ponad 500 tysięcy obywateli mieszkających w Polsce, to imigranci z innych krajów, z których wiele posiada obywatelstwa polskiego albo zezwolenia na pobyt.

Informacja ta jest niezbędna na podstawie prawo zarządzania kryzysowego. Fakt, że w czasie ataków, które zostały zaobserwowane w niektórych krajach europejskich, ich organizatorzy i sprawcy nie byli rdzennych mieszkańców i osadników. Informacja ta w żadnym wypadku nie wpłynie na reputację ludzi, którzy pracują uczciwie i nie naruszają prawa kraju.

Jednak przedstawiciele partii „Platforma Obywatelska” kategorycznie sprzeciwia się takiej decyzji, ponieważ wierzą, że taka informacja może prowadzić do niektórych pojęć, że obcokrajowcy są zagrożeniem dla społeczeństwa. Warto zauważyć, że liczba obywateli z innych krajów, którzy chcą osiedlić się na pobyt stały Polsce każdego roku staje się coraz bardziej.

Czytaj więcej:
pożyczki bez zaświadczeń Maków Podhalański;
pożyczki bez zaświadczeń Piwniczna-Zdrój;
pożyczki bez zaświadczeń Jordanów;
pożyczki bez zaświadczeń Muszyna;
pożyczki bez zaświadczeń Biecz;